Say yes to the dress

0
1729
Say yes to the dress
הקרדיט לתמונה ליצ'י צילום

איך אפשר להפוך כל שמלה לבנה שקיימת אצלך,  לשמלת כלה שתואמת בדיוק את החלומות שלך ?

הכתבה נכתבה ע"י: בהדרה – שמלות כלה אקולוגיות

כן, אפשר למחזר שמלות כלה או כל בגד באופן שייצג אותך בצורה הכי טובה שיש, לא ממש חייבים לשלם סכומי עתק על שמלת כלה בכדי להשיג את מה שאת רוצה, אפשר גם אחרת.

שמי בהדרה עדי גולדשמיט, אני חיה בחדרה עם בעלי היקר ושני מתבגרים מופלאים, הפעם הראשונה שמיחזרתי בגד היה בגיל 13 , חצאית שיצרתי מסדין לבן,  זה המשיך והתפתח ובתחילת שנות ה90 הייתי מייצרת בגדים משאריות בגדי ים של דיווה וגוטקס.

חייתי הרבה שנים במזרח ויצרתי בגדים לפרנסתי,  באיזה שהוא שלב עצרתי לשנה ולמדתי תדמיתנות, וכשהמשכתי להסתובב,  זה היה עם מכונת תפירה על הכתף ובכל מקום שבו התמקמתי, יצרתי בגדים לפי מידה. ב 2004 חזרתי לארץ ופתחתי את הסטודיו הראשון שלי במכמורת, שמהר מאוד, בעקבות בקשה של שכנה, הפך מסטודיו למיחזור בגדים לסטודיו לשמלות כלה, שמלות כלה רגילות.

באיזה שהוא שלב פנתה אלי כלה וסיפרה שאין לה יכולת לשלם את הסכומים של שמלות כלה, שאלתי אותה אם יש לה בארון שמלה לבנה,   והיא הביאה שמלת שבועות מכותנה, הוספתי לה מלא סרטי סטן לבנים והחגגתי אותה והכלה הייתה מאושרת, ככה נולדה השמלה האקולוגית הראשונה.

והתחיל הרומן שלי עם מיחזור שמלות כלה.

הכלה הבאה ששאלה והצעתי, הגיעה עם שק של קומבניזונים, חיברנו שכבות שכבות של תחרת קומבניזונים לחצאית עשירה וחלק עליון מהחלקים החלקים….

התאהבתי בתהליך מרגע שזירת החלום ועד למימושו בפועל בתפירה אישית, מול המראה, עד שזה הפך לחלק יותר ויותר משמעותי מהעשייה שלי.

באותה התקופה גרתי בפרדס חנה שמאוד תמכה ברעיון ובמקביל המילה מיחזור נכנסה לפרסומות ברדיו, ואני התחלתי להציע את השמלות המשודרגות באופן גורף ואף שיניתי את שם הסטודיו משמלות כלה אישיות לשמלות כלה אקולוגיות.

אז מה זה בכלל אומר שמלת כלה אקולוגית?

שמלת כלה אקולוגית היא שמלה שהיא ידידותית לסביבה, לכיס ולכלה.

-לסביבה: אני משתמשת בשמלה קיימת כבסיס  ומשנה אותה לשמלה אחרת, הרבה מהבדים והאלמנטים שבהם אני משתמשת, ירדו משמלות אחרות ששידרגתי או נקנו מבתי עסק שנסגרו, מן הסתם אני גם קונה השלמות אך משתדלת שזה יהיה חלק מאוד קטן מההיצע שיש בסטודיו.

-ידידותית לכיס: בגלל שאני לא משרטטת אלא עובדת ישר על הגוף, זה לוקח הרבה פחות זמן מליצור שמלה חדשה ובהתאם אני יכולה להוזיל את המחיר באופן משמעותי.

וידידותית לכלה:  כי השמלה נתפרת על הגוף של הכלה, ביחד איתה, מול הראי, תוך כדי ניסוי ובדיקה כל הזמן שהכל יוצא לשביעות רצונה. הכלה היא חלק מאוד משמעותי בתהליך היצירה.

​אז איך זה בעצם עובד?

הכלה מגיעה אלי עם שמלת בסיס כלשהי, שמלה לבנה או שמנת, שנסגרת עליה לפחות עד למותן, השמלה יכולה להיות כל שמלה שהתגלגלה אליה, שמלת כלה של אמא, של אחות, של חברה, של מכרה, שמלה מגמ"ח, או סתם שמלה פשוטה ששוכבת אצלה או אצל מישהי שהיא מכירה בארון.

יהיו לנו שתי פגישות, פגישה ראשונה נועדה להיכרות ולתכנון, במהלך הפגישה, הכלה לובשת את השמלה שהביאה ואני בעזרת בדים, אלמנטים וסיכות שיש לי בסטודיו, משחקת על הגוף שלה ויוצרת עליה שמלות שונות, לפי הרצונות שלה והרעיונות שעולים בסטודיו, ממני, ממנה ומהמלוות שלה, שיתוף פעולה פורה ומהנה.

אני משחקת בבדים, בסיכות וברעיונות עד שהכלה אומרת לי שככה היא רוצה להתחתן, בשלב הזה אני מציירת במחברת את מה שתיכננו ואומרת לה את המחיר.

הפגישה השנייה היא פגישת עבודה, פגישה של יום שלם שכוללת בתוכה את כל המדידות שצריך, בסוף הפגישה, הכלה הולכת הביתה עם שמלה בתפירה מאוד אישית, שמלה שנתפרה על הגוף שלה, מול הראי, תוך שיחה ובדיקה כל הזמן שהכל יוצא לשביעות רצונה.

את השמלות אנחנו יוצרות בסטודיו קטן בייתי וקסום שנמצא בגינה היפה שלי, עם בריכת דגים מפכפכת והרבה ירוק מסביב.

מה שבעיקר מנחה אותי בעשיה שלי זה ההבנה שהרצונות של הכלה יותר חשובים מהדעות שלי, לכן אם משהו לא יחמיא אראה עוד ועוד דברים מחמיאים, יחד עם זאת אם משהו מחמיא, אך הוא לא לטעמי, זה לא רלוונטי מבחינתי, כיוון שכבר אמרו לפני ש"את הכי יפה כשנח לך" , והמצחיק הוא שברגע שאעשה משהו שהיה לא לטעמי אבל הכלה בנוחות איתו, שפת הגוף שלה כשהיא בנוחות עושה לי את זה וזה הופך לטעמי…

בעוד שהרבה מעצבים מנסים לשנות את הכלה להתאים לשמלה, אני ממש מקפידה לשנות את השמלה שתתאים לכלה, דבר שנעשה ביום עבודה אינטימי, מלא בשיחות נעימות שמאפשרות לי להכיר את הכלה ולהחמיא לה עם השמלה מבפנים ומבחוץ.